Dzień Działkowca 2017

Nasze Ogrody » Dzień Działkowca 2017

W dniu 26 sierpnia odbyły się jak co roku Dni Działkowca. Słoneczna aura sprzyjała świętowaniu i hasaniu najmłodszych. Dzieci i wnuki działkowców miały możliwość bawić się w rzucanie lotkami, rzucanie piłeczkami do mini kosza, łowienie rybek, slalom z piłeczką na łyżeczce, slalom z kijem hokejowym  i pograć w ping ponga oraz kręgle. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rysowania kredkami jak również kredą na tablicy. Dzieci biorące udział w zabawach i grach sportowych otrzymały nagrody w postaci słodyczy i soków oraz dyplomy i medale. Dorośli wzięli udział w  konkurencji strzelania z pistoletu pneumatycznego i wiatrówki oraz w podnoszeniu ciężarka. Najlepszy zawodnik w strzelaniu uzyskał 29 punktów na 30 możliwych.  

Dużą popularnością cieszyło się stoisko AVONU. Pani Katarzyna wykonywała masaż dłoni a także podarowała uczestnikom upominki w postaci wyrobów z tej firmy.

Po raz pierwszy zorganizowany był dla działkowców konkurs na najlepsze ciasto owocowe i najlepszą nalewkę. Zwycięscy i uczestnicy otrzymali karty podarunkowe do sklepu Obi a działkowcy będący na uroczystości mogli skosztować pysznych ciast i posmakować różnego rodzaju nalewek z wiśni, aronii, pigwy, orzecha.

W oficjalnej części uroczystości, na zaproszenie Zarządu ROD „ELANA”, udział wziął członek prezydium OZ PZD p. Janusz Piątek. Odczytał on list gratulacyjny od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego oraz wręczył okolicznościowe dyplomy z okazji 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce dwóm działkowcom p. Marianowi Dykowskiemu z Ogrodu nr 3 i Zdzisławowi Babskiemu z Ogrodu nr 6. W części artystycznej wystąpił zespół muzyczny. Przy akompaniamencie gitary, wokalistka Pani Sylwia zaśpiewała znane polskie przeboje. Następnie po konsumpcji grochówki i chleba ze smalcem i ogórkiem rozpoczęła się zabawa działkowa przy muzyce serwowanej  przez zespół muzyczny. Wszyscy bawili się wspaniale do godziny 22.00.