Dzień Działkowca 2015 i 50-lecie Ogrodu Nr 1.

Nasze Ogrody » Dzień Działkowca 2015 i 50-lecie Ogrodu Nr 1.

Dnia 05 września 2015 roku odbyły się obchody Dnia Działkowca. W tym roku obchodzone w sposób szczególny, gdyż były połączone z 50 - leciem Ogrodu Nr 1, położonoego przy ul. Klonowej. W uroczystościach z ramienia Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocłąwskiego PZD udział brał p. Janusz Piątek, członek Prezydium OZ PZD. 

Otwarcia uroczystości dokonał Prezes Zarządu ROD "Elana" w Toruniu - p. Szymon Papke, który w swojej mowie bardzo serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości, w tym laureatów konkursów ogrodowych a także wyróżniających się działkowców, którzy zostaną uhonorowani odznaczeniami związkowymi. Prezes ROD po krótce podsumował mijający sezon w ogrodach z wszelkimi radościami oraz smutkami i problemami, z którmi przyszło się zmierzyć w ostatnim czasie.

Po wręczeniu nagród laureatom konkursów oraz uhonorowanu działkowców Brązowymi, Srebrnymi a także Złotymi Odznakami Zasłużonego Działkowca zakończona została częśc oficjalna uroczystości. Następnie rozpoczęła się część biesiadna, na której królowała domowa grochówka, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Po konsumpcji działkowcy tłumnie ruszyli na parkiet, bawiąc się i tańcząc do późnych godzin nocnych.